The Game


The Game

Jayceon Terrell Taylor urodzony 29 Listopada 1979 roku. Bardziej znany pod artystycznym pseudonimem The Game. Obecnie szef wytwórni Black Wall Street Records. Sławę zyskał w 2005 roku jako członek G-Unit wydając swój pierwszy solowy album The Documentary. Dzięki tej płycie udało mu się dostać nominację do nagrody Grammy. Od tego czasu koncentruje się głównie na odbudowaniu siły hip-hopu z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych (West Coast) oraz rywalizacji z wykonawcami ze wschodniego wybrzeża (East Coast). Oprócz wydania kolejnych dwóch albumów, które zadebiutowały jako numer jeden na Billboard 200, Game zyskał rozgłos dzięki zaangażowaniu oraz dominacji w sporach z innymi raperami.

W 2004 roku Dr Dre otrzymał demo Game’a. Po jego przesłuchaniu był pod ogromnym wrażeniem. Według Aftermath A&R Angelo Sanders w wywiadzie z HitQuarters, kiedy Dr Dre spotkał go „Zauważył w nim pewną wyniosłość, dumę i pomyślał, że mogą coś wspólnie zrobić”. Game podpisał kontrakt z Aftermath Entertainment tylko tydzień po tym jak zrobił to z G-Unit Records 50 Cent’a. Mimo, że jako artysta podpisał już kontrakt, szef Interscope Records Jimmy Iovine oraz Dr Dre zdecydowali, że Game będzie pracował również z 50 Cent’em i G-Unit.

Dziś te bardzo znany artysta, lider zachodniego wybrzeża z Compton wydaje czwarty studyjny album zatytułowany „The R.E.D. Album” gościnnie z takimi gwiazdami jak Drake, Rick Ross, Wiz Khalifa, Big Boi, Akon, Dr Dre i więcej.

Copyright by Black Wall Street - 2011


Projekt i wykonanie webLabo.pl